Druga edycja Lubelskie Handball Camp za nami!

Druga edycja Lubelskie Handball Camp za nami!

Druga edycja Lubelskie Handball Camp & Festival za nami!

Organizowana przez nas 13 czerwca w lubelskiej hali MOSiR im. Z. Niedzieli druga edycja Lubelskie Handball Camp&Festival to ponad 250 uczestników m.in. z: Zamościa, Białej Podlaskiej, Łukowa, Puław i Lublina.

Przed rozpoczęciem wydarzenia, wszyscy Uczestnicy i zaproszeni Goście uczcili pamięć zmarłego w dniu 12 czerwca Wojciecha Nowińskiego - byłego zawodnika i znakomitego trenera piłki ręcznej, który w ostatnich latach był ekspertem telewizyjnym naszej dyscypliny.

Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczycili nas m.in.: Pani Beata Stepaniuk – Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pan Michał Mulawa - Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Pani Olga Bartoszewicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, którzy wspólnie z Prezesem Zarządu LZPR Jerzym Witaszkiem uroczyście otworzyli wydarzenie, jednocześnie kierując wiele ciepłych i motywacyjnych słów w kierunku Uczestników, którzy dziękując za nie powitali Ich gromkimi brawami.

W roli współprowadzących wydarzenie, w Lublinie stawili się Zawodnicy i Przedstawiciele Superligowców naszego Województwa: KS Azoty-Puławy, MKS Perła Lublin, zespołu II ligi: UKS Olimpia Biała Podlaska oraz gość specjalny – trener bramkarek reprezentacji Wielkiej Brytanii – Radosław Kozaczuk.

Już początek wydarzenia pokazał, że wspaniała atmosfera jaką wytworzyli wszyscy Uczestnicy towarzyszyć będzie przez następne, wspólnie spędzone godziny. Lubelskei Handball Camp to przede wszystkim dobra zabawa, dużo aktywności ruchowej i integracja środowiska piłki ręcznej w naszym Województwie.

Początek Campu był czasem podsumowania sezonu 2018/19 w Lidze Wojewódzkiej LZPR i możliwością nagrodzenia najlepszych zespołów wszystkich kategorii. Pamiątkowe statuetki z rąk zaproszonych Gości otrzymali również najlepsi strzelcy poszczególnych kategorii wiekowych:

 

Szczególne wyróżnienie przypadło dwóm ekipom: zespołowi PGNiG Superligi kobiet MKS Perła Lublin, który w sezonie 2018/19 zdobył 21. tytuł Mistrza Polski oraz UKS Roxa Lublin za Mistrzostwo Polski juniorek młodszych. Za te sukcesy, na ręce zespołów powędrowały okazałe puchary. Dodatkowo, Przedstawiciele i Zawodniczki UKS Roxa Lublin z rąk Zaproszonych Gości otrzymali voucher na piłki marki Select dla całego zespołu ufundowane przez Lubelski Związek Piłki Ręcznej. Więcej informacji o historycznym sukcesie UKS Roxa Lublin, opis i zwycięski skład znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Na zdjęciach wszyscy nagrodzeni i Mistrzynie Polski z UKS Roxa Lublin. fot. Michał Piłat

Kolejną część Lubelskie Handball Camp uczestnicy spędzili na rozmowach z obecnymi na wydarzeniu zawodnikami zespołów ligowych naszego Województwa. Nie zabrakło ciekawych i momentami trudnych pytań zarówno do zawodniczek i zawodników. Dzięki pytaniom, okazało się między innymi, że ulubionym daniem Vadima Bogdanova (bramkarza KS Azoty-Puławy i reprezentacji Rosji) jest mięso w każdej postaci, które może jeść nawet 5 razy dziennie!

Podczas Lubelskie Handball Camp&Festival, każdy z ponad 400 uczestników mógł odbyć trening pod okiem m.in. Aleksandry JanuchtyWojciecha GumińskiegoKrzysztofa Łyżwyczy Radosława Kozaczuka. Po zakończeniu części treningowej był czas na konkursy (m.in. „rzut Siódmiaka”, konkursów rzutów karnych) jak i gier pokazowych pomiędzy Uczestnikami wydarzenia. Podczas wydarzenia zawiązały się nawet „dzikie drużyny”, a z powodu zaciętej walki pełne ręce roboty miał sędzia, w którego wcielił się m.in. Valentyn Koshovy. Sportowe emocje udzielały się wszystkim uczestnikom, którzy w zamian za aktywny udział w wydarzeniu otrzymywali pamiątkowe gadżety i upominki. Był również czas na autografy. Na koniec, w imieniu organizatorów prezes LZPR Jerzy Witaszek podziękował za wkład w organizację wydarzenia wszystkim wolontariuszom wydarzenia. 

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji Lubelskie Handball Camp&Festival vol. 2.

Dziękujemy Władzom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Urzędu Miasta Lublin za wsparcie, bez którego impreza ta nie mogłaby się odbyć. Cieszymy się, że nasza inicjatywa znalazła takie poparcie!

Fotorelacja z wydarzenia dostępna TUTAJ. Już niedługo przekażemy videorelację.

Do zobaczenia, dziękujemy!

Klip video z wydarzenia poniżej:

 Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

 

 

Kontakt

Dziękujemy za wsparcie