You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system) VALUES ('3.149.24.159', 'Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gec' at line 1INSERT INTO day_visitors (ip, system) VALUES ('3.149.24.159', 'Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)')
UKS Roxa Mistrzem Polski Juniorek Młodszych! - Oficjalna strona Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej

UKS Roxa Mistrzem Polski Juniorek Młodszych!

źródło zdjęcia: fanpage GOSiR Dopiewo

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej z dumą informuje, że podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych 2019 rozgrywanych w Dopiewie, złoty medal wywalczył zespół UKS Roxa Lublin!

Szczypiornistki UKS Roxa stoczyły w weekend dwa mecze, w formule Final 4. W pierwszym meczu, który decydował o awansie do ścisłego finału Lublinianki pokonały po zaciętej rywalizacji SPR Gdynia 29:23 (14:17). W tym meczu, po 10 trafień zanotowały Amelia Kawka i Julia Zając.

Mecz o złoty medal to pokaz siły zawodniczek UKS Roxa, w którym już do przerwy podpieczne Tadeusza Więcka i Waldemara Czubali prowadziły pięcioma trafieniami, by ostatecznie wygrać z gospodyniami turnieju róznicą aż jedenastu bramek. W meczu o złoto aż 11 bramek zdobyła Julia Jasińska. Brązowe medale Mistrzostw Polski zawisły na szyjach zawodniczek SPR Gdynia Marki. Czwarte miejsce zajęły szczypiornistki AP Marcovica Marki.

Do najlepszej siódemki Mistrzostw Polski zostały wybrane zawodniczki UKS Roxa: Kamila Zgrzebnicka (bramkarka), Amelia Kawka (skrzydłowa), Julia Jasińska (obrotowa).

Najwszechstronniejszą zawodniczką Mistrzostw wybrana została zawodniczka UKS Roxa Kinga Lemiech.

Pierwsze miejsce w Polsce, to ogromny sukces młodych Lublinianek. Przypomnijmy, że dwa lata temu, w kategorii młodziczek, zespół ten zdobył brązowe medale Mistrzostw Polski.

Wyniki:
Półfinały
SPR Gdynia – UKS Roxa Lublin 23:29 (17:14)
Zgrzebnicka, Śliwińska - Kawka 10, Zając 10, Zdziebłowska 4, Lemiech, Suwała, Dąbska, Jasińska, Szuster, Gałan, Kalisiak, Krysiak, Zarychta.

UKS Pantery Dopiewo – Ap Marcovia Marki 35:30 (16:12)

Mecz o 3. miejsce
SPR Gdynia – AP Marcovia Marki 34:29

Finał
UKS Pantery Dopiewo – UKS Roxa Lublin 25:36 (13:18)
Zgrzebnicka, Śliwińska - Jasińska 11, Kawka 9, Zając 6, Lemiech 4, Suwała 3, Zdziebłowska 3, Dąbska, Gałan, Kalisiak, Krysiak, Szuster, Zarychta.

Trenerzy: Tadeusz Więcek, Waldemar Czubala

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej składa serdeczne gratulacje dla Zawodniczek, Sztabu szkoleniowego i Władz UKS Roxa Lublin. Cieszymy się, że dzięki środkom przekazanym nam przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego mogliśmy wspierać Klub w drodze na najwyższy stopień podium!