Lubelski Związek Piłki Ręcznej ma Prezesa Honorowego!

Lubelski Związek Piłki Ręcznej ma Prezesa Honorowego!

Z dumą informujemy, że w wyniku realizacji uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków LZPR, podczas Zebrania Zarządu LZPR w dniu 18 września, z rąk Prezesa Zarządu Jerzego Witaszka tytuł, odznakę i legitymację Prezesa Honorowego Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej otrzymał Pan Zygmunt Dobrzyński.

Zygmunt Dobrzyński to niezwykle zasłużona osoba dla rozwoju piłki ręcznej w naszym regionie i na arenie ogólnopolskiej. W latach 1972-92 pełnił funkcję wiceprezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Lublinie, a w latach 1992 - 2005 był jego prezesem. To również były wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce w latach 1999-2001, trener klasy mistrzowskiej, który prowadził m.in. pierwszoligową Lubliniankę Lublin i Koronę Kielce. Pan Zygmunt Dobrzyński został odznaczony Diamentową Odznaką Związku Piki Ręcznej w Polsce (1996 r.), Medalem Związku Piłki Ręcznej w Polsce (2000 r.), Medalem „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej (2000 r.), Złotym Krzyżem Zasługi (2005 r.).

 


Podczas zebrania, Prezes Jerzy Witaszek wręczył również Pawłowi Kwapiszowi list gratulacyjny z okazji jego wyboru na funkcję Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej w kadencji 2018-2022. O tym fakcie informowaliśmy wcześniej [LINK]

 

Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie pamiątkowych odznak Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej dla członków Zarządu, Przewodniczących Komisji działających w LZPR oraz przedstawicieli Władz Związku w latach wcześniejszych. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z zebrania, dostępnej [TUTAJ].

Pamiątkowe odznaki Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej, oprócz członków Zarządu LZPR otrzymali:
Edyta Danielczuk, Rafał Walczyk, Witold Chojnacki, Paweł Markiewicz, Paweł Kwapisz, Krzysztof Krawczyk, Tadeusz Więcek.

 

 

Kontakt

Dziękujemy za wsparcie