Za nami Lubelskie Handball Camp&Festival

Za nami Lubelskie Handball Camp&Festival

Za nami pierwsze takie wydarzenie w naszym Województwie.

Organizowany przez nas 10 grudnia Lubelskie Handball Camp&Festival to ponad 400 uczestników m.in. z: Zamościa, Białej Podlaskiej, Łukowa, Puław i Lublina. To obecność i czynny udział przedstawicieli zespołów naszego Województwa biorących udział w PGNiG Superlidze, I i II lidze piłki ręcznej ZPRP. To przede wszystkim dobra zabawa, dużo aktywności ruchowej i integracja środowiska piłki ręcznej w naszym Województwie.

Wydarzenie otworzył prezes Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej Jerzy Witaszek. Po nim głos zabrał Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin Jakub Kosowski, który w imieniu Prezydenta Krzysztofa Żuka powitał wszystkich uczestników zgromadzonych w hali MOSiR dziękując za tak liczne przybycie i organizację. Początek Campu był czasem podsumowania sezonu 2017/18 w Lidze Wojewódzkiej LZPR i możliwością nagrodzenia najlepszych zespołów wszystkich kategorii Ligi Wojewódzkiej LZPR w sezonie 2017/18. Pamiątkowe statuetki otrzymali również najlepsi strzelcy poszczególnych kategorii wiekowych.

 Kategoria

I miejsce

II m-ce

III m-ce

Junior

KSPR Azoty I Puławy

KSPR Azoty II Puławy

MKS Padwa Zamość

Junior Mł.

  UKS Olimpia Biała Podlaska  

KSPR Azoty I Puławy

MKS Padwa Zamość

Młodzik

AZS UMCS Lublin

KSPR Azoty Puławy

MKS Padwa Zamość

Chłopcy

UKS Sprint Ulan- Majorat

KS Unia Lublin

   MKS Padwa Zamość   

Juniorka

UKS Roxa Lublin

KMKS Kraśnik

MKS Lublin

Juniorka Mł.

UKS Roxa Lublin

MKS Lublin

UKS Roxa Lublin

Młodziczka

UKS Roxa Lublin

SPR Łukovia I Łuków

 SKF Sprinter Lublin 

Dziewczęta

KMKS Kraśnik

  UKS Sprint Ulan Majorat  

Roxa Lublin

 

Najlepsi strzelcy poszczególnych kategorii

Kategoria

Imię nazwisko

Klub

ilość bramek

Junior

Przychodzeń Karol

KSPR Azoty II Puławy

55

Junior Mł.

Polok Jakub

  UKS Olimpia Biała Podlaska  

108

Młodzik

Widomski Andrzej

AZS UMCS I Lublin

196

Chłopcy

  Próchniewicz Patryk  

UKS Sprint Ulan Majorat

65

Juniorka

Kołodziej Anna

KMKS II Kraśnik

86

Juniorka Mł.  

Kuc Klaudia

UKS Roxa Lublin

77

Młodziczka

Kawka Amelia

UKS Roxa Lublin

103

Dziewczęta

Lavryshyn Ewelina

KMKS Kraśnik

22

 

Na zdjęciu wszyscy nagrodzeni. fot. Michał Piłat

Szczególne wyróżnienie przypadło ekipie UKS Olimpia Biała Podlaska, która w sezonie 2017/18 zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Za ten sukces, na ręce zespołu powędrował okazały puchar i voucher na piłki marki Select dla całego zespołu.

Nieoczekiwanym gościem naszego Campu okazał się św. Mikołaj, który przerywając wydarzenie, wszystkich uczestników obdarował słodkościami.

Kolejną część Lubelskie Handball Camp uczestnicy spędzili na rozmowach z zawodnikami wszystkich obecnych zespołów ligowych naszego Województwa. Nie zabrakło ciekawych i momentami trudnych pytań zarówno do zawodniczek i zawodników, jak i obecnych na spotkaniu Prezesów: MKS Perła Lublin Mariusza Szmita i KS Azoty-Puławy Jerzego Witaszka, który pełni jednocześnie funkcję prezesa naszego Związku.

Podczas Lubelskie Handball Camp&Festival, każdy z ponad 400 uczestników mógł odbyć krótki trening pod okiem m.in. Bartosza Jureckiego, Krzysztofa Łyżwy, Agnieszki Kowalskiej, czy Gabrieli Besen. Po zakończeniu części treningowej był czas na konkursy (m.in. „rzut Siódmiaka”, konkursów rzutów karnych) jak i gier pokazowych, m.in. pomiędzy MKS Padwa Zamość z KS Azoty-Puławy w kategorii chłopców czy KS Unia Lublin z UKS Olimpia Biała Podlaska, które sędziowane były przez Krzysztofa Łyżwę i Piotra Jarosiewicza z KS Azoty. Sportowe emocje udzielały się wszystkim uczestnikom, którzy w zamian za aktywny udział w wydarzeniu otrzymywali pamiątkowe gadżety i upominki. Był również czas na autografy. Na koniec, w imieniu organizatorów prezes LZPR Jerzy Witaszek podziękował za wkład w organizację wydarzenia wszystkim wolontariuszom wydarzenia. 

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji Lubelskie Handball Camp&Festival. Czynimy starania, aby już w pierwszym półroczu 2019 roku móc ponownie zaprosić wszystkich do Lublina, gdzie wspólnie, w gronie piłkarek i piłkarzy ręcznych będziemy spędzać aktywnie czas.

Dziękujemy Władzom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Urzędu Miasta Lublin za wsparcie, bez którego impreza ta nie mogłaby się odbyć. Cieszymy się, że nasza inicjatywa znalazła takie poparcie!

Niebawem fotorelacja i klip video z wydarzenia.

Do zobaczenia!

 

 

 

Kontakt

Dziękujemy za wsparcie