You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'system) VALUES ('3.233.232.160', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)')' at line 1INSERT INTO day_visitors (ip, system) VALUES ('3.233.232.160', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)')
Tomasz Lewtak Prezesem LZPR. Nowe Władze Związku! - Oficjalna strona Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej

Tomasz Lewtak Prezesem LZPR. Nowe Władze Związku!

Tomasz Lewtak Prezesem LZPR. Nowe Władze Związku!

W wyniku głosowania Delegatów Klubów piłki ręcznej województwa lubelskiego podczas Walnego Zebrania Członków Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej w dniu 25 czerwca 2022 r. na funkcję Prezesa Zarządu kadencji 2022-2026 Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej został jednogłośnie wybrany Tomasz Lewtak - dotychczasowy Wiceprezes Związku. Tomasz Lewtak zastąpił w tej funkcji dotychczasowego Prezesa LZPR Jerzego Witaszka, który rekomendował kandydaturę nowego Prezesa.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania było nadanie Jerzemu Witaszkowi tytułu Prezesa Honorowego LZPR. Delegaci zdecydowali o nadaniu tego tytułu poprzez aklamację. Więcej informacji o Nowym Prezesie Honorowym w materiale pod tym linkiem.

Do Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej zostali wybrani również rekomendowani przez nowego Prezesa:
- Artur Witkowski - Wiceprezes Zarządu ds. sportowych
- Edyta Danielczuk – Członek Zarządu
- Kinga Dylawerska-Wójtowicz – Członek Zarządu
- Krzysztof Grządka – Członek Zarządu
- Bogusław Trojan – Członek Zarządu

W trakcie Walnego Zebrania przeprowadzone zostały również wybory do Komisji Rewizyjnej Związku. Nowa Komisja Rewizyjna działać będzie w składzie:
- Marcin Lipiec – Przewodniczący
- Magdalena Iwaszczuk - Członek
- Rafał Walczyk - Członek

Dziękuję wszystkim Delegatom za poparcie. Z satysfakcją odebrałem tak duże zaufanie wyrażone w głosowaniu na moją kandydaturę zarówno przez Przedstawicieli naszych największych marek, tj. m.in.: MKS Lublin S.A., KS Azoty-Puławy S.A., MKS Padwa Zamość, KS-AZS AWF Biała Podlaska, AZS UMCS Lublin, jak i Klubów naszego województwa skupionych na co dzień głównie na istocie naszej pracy - tak cennym szkoleniu dzieci i młodzieży. Dziękuję za wsparcie w minionej kadencji naszym Partnerom – w tym Partnerowi Strategicznemu, którym jest Województwo Lubelskie na czele z Panem Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim. Dziękuję Władzom Miasta Lublin, w tym Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin Pani Beacie Stepaniuk-Kuśmierzak za zaufanie i rozpoczętą w minionej kadencji współpracę z naszym Związkiem. Dziękuję Zarządowi, Komisjom, Koordynatorom i osobom zaangażowanym w nasze działania. W szczególności dziękuję Panu Prezesowi Jerzemu Witaszkowi za intensywne 4,5 roku współpracy, wspólną realizację pomysłów i pełne zaufanie, jakim mnie obdarzył. Przede wszystkim dziękuję mojej Żonie Karolinie za pełne poparcie w działaniach, które daje nieograniczone możliwości  – powiedział nowy Prezes Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej Tomasz Lewtak.

Mam nadzieję, że przedstawiony przeze mnie program realizacji nowych projektów – m.in. projektu „Lubelskie gra w ręczną!”, planu na pozyskanie nowych środków dla Klubów i Związku oraz pomysłów na nadchodzącą kadencję, wspólnie z nowym Zarządem LZPR uda się zrealizować z nawiązką. Liczę na dalszy rozwój udanej współpracy z Departamentem ds. promocji, sportu i turystyki UMWL. Istotnym elementem będzie rozwój współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Lublin. Mam nadzieję, że nowa kadencja to będzie również czas na nawiązanie jeszcze lepszych relacji z innymi władzami samorządowymi w naszym województwie. Zadbamy o należyte podkreślenie bogatej historii naszej dyscypliny w województwie lubelskim. Dziękuję za wsparcie i udział w naszym Zebraniu Wiceprezesowi ZPRP Marcinowi Zubkowi. – dodał Tomasz Lewtak

----

---

Zwyczajne Walne Zebranie Członków LZPR 2022 cieszyło się dużą frekwencją. Udział w Zebraniu wzięło 89% uprawnionych do głosowania, a także zaproszeni goście. Wśród gości obecny był m.in. Wiceprezes Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Przewodniczący Kolegium Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej Pan Marcin Zubek. Podczas Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej, miało miejsce podsumowanie minionej 4,5-letniej kadencji Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej, a także wybory do władz LZPR na nadchodzącą kadencję.

Jednym z najistotniejszych punktów Walnego Zebrania było nadanie godności i tytułu Prezesa Honorowego LZPR Prezesowi Jerzemu Witaszkowi. Przyjęcie tej uchwały odbyło się w sposób uroczysty, poprzez aklamację. Stosowne elementy honorowe zostaną przekazane nowemu Prezesowi Honorowemu przy odpowiedniej ku temu okoliczności.

Ustępujący Prezes i Zarząd LZPR podziękowali Partnerom, Instytucjom i Osobom, które przyczyniły się do rozwoju LZPR i piłki ręcznej w naszym województwie, m.in.:
- Henryk Szczepański - Prezes Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce,
- Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego,
- Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Pani,
- Artur Domański - Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Pracownicy Departamentu,
- Jakub Kosowski - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin oraz Pracownicy Wydziału,
- Mariusz Lichota - Prezes Zarządu AKPR KS AZS AWF Biała Podlaska Sp. z o. o.,
- Sławomir Tór - Prezes Zarządu KPRS Padwa Zamość Sp. z o. o.,
- Waldemar Białowąs - Prezes Zarządu Fundacji MKS Lublin,
- Tomasz Szabłowski - Dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie,
- Magdalena Iwaszczuk - Wiceprezes Zarządu Lubelskiej Unii Sportu,

Komisjom LZPR na ręce ich Przewodniczących:
- Edyta Danielczuk – Przewodnicząca Komisji Gier i Dyscypliny LZPR,
- Rafał Walczyk – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej LZPR,
- Paweł Kwapisz – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej LZPR,
- Krzysztof Krawczyk – Przewodniczący Komisji Szkoleniowej LZPR.

Osobom działającym na rzecz LZPR w minionej kadencji:
- Katarzyna Wojdat – Koordynator Biura LZPR,
- Katarzyna Siembida – koordynator z ramienia LZPR Współzawodnictwa Szkół Miasta Lublin w piłce ręcznej,
- Witold Chojnacki – Członek Komisji Rewizyjnej,
- Szymon Węgrzycki – Prezes Zarządu Węgrzycki | Biura Rachunkowego,
- Wojciech Gałat - Koordynator obsługi organizacyjno-technicznej Współzawodnictwa Szkół Miasta Lublin.f

Prezes Zarządu podziękował również za minioną kadencję ustępującemu Zarządowi, tj.:
- Bogusław Trojan - I Wiceprezes Zarządu,
- Artur Witkowski - Wiceprezes Zarządu ds. sportowych,
- Tomasz Lewtak - Wiceprezes Zarządu ds. organizacyjnych,
- Marcin Lipiec - Członek Zarządu,
- Krzysztof Grządka - Członek Zarządu.

 

Fotogaleria z wydarzenia dostępna jest pod TYM LINKIEM.

-----

Tomasz Lewtak ma 34 lata. W kadencji 2017-2022 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu ds. organizacyjnych Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej. Jest Pracownikiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o. o. na stanowisku Kierownika Działu. Pełni funkcje wiceprezesa Zarządu Fundacji MKS Lublin i Komisji Rewizyjnej Lubelskiej Unii Sportu. Jest członkiem Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. rozwoju sportu dzieci i młodzieży Miasta Lublin. Pełnił funkcję członka i wiceprezesa Zarządu AZS UMCS Lublin (lata 2013-2018) oraz funkcję lidera obszaru Sport Strategii Miasta Lublin 2030 (rok 2021). Jest wychowankiem KS Azoty-Puławy i bylym zawodnikiem AZS UMCS Lublin. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Prywatnie: żonaty, ojciec trójki dzieci

 

Kontakt

Dziękujemy za wsparcie